Ataki rasistowskie i śmierć dziewiętnastolatka

Przez weekend w Berlinie doszło do kilku ataków na tle ksenofobicznym i rasistowskim. Nietolerancja, rasizm, antysemityzm i ksenofobia są typowymi cechami prawicowych ekstremistycznych ideologii i zachowań.

Policja odnotowała od piątku do niedzieli cztery przypadki ataków na dzieci i młodzież w wieku 12 do 16 lat oraz jeden śmiertelny w dzielnicy Prenzlauer Berg, którego tło jeszcze nie jest oficjalnie potwierdzone.Marzahn

Mężczyzna uderza pięścią kilkukrotnie w twarz dwie syryjskie nastolatki. 15 i 16 latka trafiły do szpitala.

Marzahn-Hellersdorf

Dwunastolatek zostaje pobity na placu zabaw po tym, jak grupa zaczepiających go nastolatków pyta czy jest obcokrajowcem. Dwóch napastników trzymało chłopca, trzeci uderzał pięścią w twarz. Po zadanych ciosach upada na na ziemię i zostaje skopany.

Neukölln

Na ulicy Hermann kobieta próbowała zerwać z głowy nastolatki chustę, ciągnąc za włosy. Ponadto próbowała wkłuć dziewczynce strzykawkę z widoczną krwią.

Prenzlauer Berg

19-latek umiera po ataku nożem na parkingu w dzielnicy Prenzlauer Berg.  Na parkingu, przy skrzyżowaniu ulic Stahlheimer i Wichert, doszło do sporu między dwoma młodymi mężczyznami. W wyniku obrażeń jeden z nich zmarł w szpitalu. Policja poszukuje sprawcy. Rysopis: od 20 do 25 lat i 1,70 m wzrostu. Ponadto powinien mieć wąsy i kozią bródkę. W czasie zbrodni miał czapkę baseballową. Kobieta z którą był miała na sobie niebieską kurtkę. Mieli ze sobą szarego psa.

We wszystkich przypadkach sprawcy są nieznani. Osoby które mogą dać wskazówki dotyczące poszukiwanych, proszone są o kontakt z policją pod numerem (030) 4664-911111 lub 110.

 

Analiza długoterminowych – 113 badań z całego świata wykazała, że u dzieci, które przyjaźnią się z zagranicznymi dziećmi, jest wyjątkowo mało prawdopodobne, aby rozwinęły się ksenofobiczne uprzedzenia, w tym prawicowy ekstremizm.

Wiek w którym dziecko chodzi do szkoły podstawowej jest momentem, w którym można skonsolidować uprzedzenia – powiedział Beelmann.

Profesor psychologii Dr. Beelmann i jego kolega Tobias Raabe opublikowali wyniki badań w czasopiśmie Rozwój dziecka

1 Trackback / Pingback

  1. Międzynarodowy Dzień Walki z Rasizmem i Nietolerancją • BPP Berlin po polsku

Komentowanie jest wyłączone.