Pol’and’Rock Festival 2019

1-3 sierpnia 2019 roku w Kostrzynie nad Odrą odbędzie się 25 Festiwal Pol’and’Rock.

sumie aż 61 pociągów będzie do dyspozycji uczestników Pol’and’Rock. Zwyciężył zdrowy rozsądek i teraz pozostaje już tylko życzyć uczestnikom Najpiękniejszego Festiwalu Świata udanej podróży do Kostrzyna nad Odrą. 1 sierpnia o godzinie 15:00 Pol’and’Rock tradycyjnie rozpocznie gwizdek Romana Polańskiego, ostatniego zawiadowcy stacji Żary – dodaje rzecznik prasowy Pol’and’Rock Festival.  

W mieście i okolicach festiwalu znajdują się parkingi organizowane przez miasto lub są to inicjatywy osób prywatnych zgłoszone do urzędu miasta. Te, które leżą najbliżej Festiwalu i są organizowane przez miasto kosztują 20 PLN za dobę. Płacicie tylko za samochód! Nie płacicie za osoby, namioty czy za przejazd przez niego. Wszystkie inne parkingi organizowane są na dziko i jeśli macie wątpliwości co do ich legalności – macie prawo zadzwonić na Policję.

W tym roku Festiwal obfitować będzie po raz kolejny w muzyczne gwiazdy z całego świata.

ZAGRAJĄ Duża scena

 

 

 

Mała scena

 

Polskie wokalistki:

 

Pamiętajcie, że podczas występu Majki Jeżowskiej obowiązuje w tym roku Pogo. Link

Gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych będą w tym roku między innymi:

 

Goście z Niemiec dojadą pociągami przewoźnika NEB, który zapewnia wygodne połączenie Berlina z Kostrzynem. W tym roku pociągi będą kursowały w trakcji podwójnej od środy do niedzieli. W nocy z soboty na niedzielę będzie dodatkowy pociąg około 2:30.

W sumie 70 dodatkowych pociągów przywiezie na miejsce i odwiezie do domów uczestników 25. Pol’and’Rock Festival. W tej ilości aż 55 składów to pociągi zorganizowane przez samorządy wojewódzkie i urzędy marszałkowskie. Pozostałe połączenia zapewnione zostały dzięki zmianom decyzji spółek Przewozy Regionalne i PKP Intercity.

 

Rozkład jazdy ma być dostępny w serwisie Portal Pasażera. Bilety na dodatkowe pociągi będzie można kupić po 17 lipca.  

 

Ważne daty dla przyjeżdżających samochodami

  • 27 lipca – do 27 lipca możecie dojechać do swoich namiotów i wypakować rzeczy, pamiętajcie jednak o przestawieniu potem aut na parkingi.
  • 29 lipca – możecie wjeżdżać jedynie na tzw. „Pole Malinowskiego” aż do jego zapełnienia i na parkingi zorganizowane wokół Festiwalu.
  • 29 lipca – zamknięta będzie ul. Północna na odcinku Al. Milenijnej do ronda „Woodstock” (warto mieć na uwadze, że ze względów bezpieczeństwa ta droga może zostać zamknięta wcześniej).
  • 30 lipca – zamknięta zostanie Al. Milenijna, ul. Prosta i pozostała część ul. Północnej, ul. Sportowa
    (do Osiedle Leśnego) oraz ul. Dworcowa, ul. Piastowska i część ul. Sikorskiego.

Pol’and’Rock Festival to ogromny letni festiwal muzyczny organizowany na przełomie lipca i sierpnia w Polsce, w Kostrzynie nad Odrą. Artyści występują w jego czasie na czterech scenach: Dużej, Małej, Viva Kultura i scenie ASP. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która tym letnim koncertem chce podziękować wszystkim wolontariuszom i ludziom wspierającym jej styczniowe, finałowe działania. Pierwszy festiwal odbył się w 1995 roku w Czymanowie nad jeziorem Żarnowieckim.

Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP. Jego 25. edycja odbędzie się w terminie 1-3 sierpnia 2019 roku w Kostrzynie nad Odrą, a na czterech scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata.

Po aktualne informacje sięgaj na stronę https://polandrockfestival.pl/

Zainstalujcie także przydatną aplikację Woodstockowicza > APP

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.