Kultura berlinpopolsku  

Karolina Knopik – Erotyczne wieczory kobiece

Karolina Knopik od września 2016 roku, organizuje w Berlinie wieczory dla kobiet pod nazwą Spicy Room. Przygotowuje na nich afrodyzjakalne jedzenie i wprowadza w erotyczny świat książki.

Jest przekonana, że kobiecemu ciału i kobiecej seksualności należy się większa uwaga i że odkrywanie własnego ero-ego może odbyć się wspólnie z innymi kobietami, spoglądając poprzez pryzmat własnych potrzeb i namiętności.

18281076_10155286110458415_1892586407_n.jpg

Berlin jest erotycznym miastem, odbywa się tu dużo imprez erotycznych i sex jest zawsze tematm chwytliwym. Jeżeli mówi się o erotyce, pornografi, czy seksie to zawsze jest duży odzew odbiorców.

W Berlinie mieszka od czternastu lat. Ukończyła studia na dwóch kierunkach Nowej i Najnowszej Historii oraz Gender Studies na Uniwerytecie Braci Humboldtów. Po latach przewracając swoje ustabilizowane życie zawodowe, podjęła kolejne studia.

Swoją przygodę z Berlinem rozpoczęła w 2004 roku przyjeżdżając na  dobrowolny rok socjalny w Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM/DPJW) w Poczdamie. Z organizacją związana przez dziesięć lat, pracując w referacie wspierania młodzieży – organizując i badając jakość projektów międzynarodowych.

Była również związana z Centum Badań Historycznych przy Polskiej Akademii Nauk w Berlinie, badając i publikując o Polakach w Berlinie na przestrzeni ostatnich dwustu lat w ramach projektu Polski Berlin.

fotooooo-0784 (Kopiowanie).JPG
Fot. Maciej Soja

Po dziesięciu latach pracy w obszarze pracy z młodzieżą Karolina postanowiła zmienić swoje życie i zrobić coś nowego. Rzuciła pracę, ukończyła kolejne studia dokształcające w zakresie zarządzania eventami i postanowiła wejść w świat gastronomów berlińskich. Od dwóch lat jako freelancer współprauje z firmami cateringowymi przy galach i eventach wieczornych oraz z instytucjami zajmującymi się organizacją targów edukacyjnych.

Foto: Maciej Soja, 2017