Bratwurst za szczepienie

Nora Szech – Profesorka z Instytutu Technologii w Karlsruhe (KIT) badała, w jaki sposób można przekonać więcej osób do szczepienia przeciwko Coronie. Jej rekomendacja: Poprzez nagradzanie ich.

Szech chciała się dowiedzieć, co pozytywnie wpłynie na gotowość ludzi do szczepień. W tym celu wraz ze swoją amerykańską koleżanką Martą Serra-Garcia przepytała ponad tysiąc osób badanych w USA. Okazało się, że dopłaty w wysokości 100 euro spowodowałyby 80-procentową gotowość do szczepień. Przy premii w wysokości 500 euro, mógłby być możliwy do osiągnięcia nawet 90-procentowy wskaźnik szczepień.

W USA sieć aptek kusiła chętnych do zaszczepienia wylosowaniem jednego ze 100 rejsów wycieczkowych. Izrael nagradzał nowo zaszczepionych darmową pizzą lub hummusem, amerykańskie miasta dawały darmowe piwo i darmowe jointy, a Serbia 25 euro wynagrodzenia. Burdel w Wiedniu szczepił przeciwko Coronie i wabił specjalną ofertą zawierającą również wymówkę dla żonatych mężczyzn – wynik – przyszło 300 mężczyzn.

W Niemczech również zachęcano niezdecydowanych do szczepień poprzez akcje:

Edeka Nord rozdawała pracownikom bony na zakupy o wartości 50 euro.

W Sonnebergu (Thüringen) odbyła się akcja szczepień: „Każdy, kto zaszczepi się przeciwko koronawirusowi, otrzyma po tym bratwursta„.

Chemnitz – w lipcu 2021 na szczepionych w busie przed stadionem czekał darmowy bilet na mecz otwarcia sezonu CFC.

Deutsche Rote Kreuz (DRK) w Saksonii rozdawał bony od ponad 500 firm partnerskich, które pochodziły z takich sektorów jak wycieczki, hotele, moda, sport, zdrowie i elektronika.

Berlin – Na dzielnicy Wedding za szczepienie rozdawano bon na kebab.

Kolonia – Voucher o wartości 10 Euro za szczepienie oferowano w dzielnicy studenckiej.

Neumarkt – w centum handlowym rozdawano vouchery o wartości 5 euro

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.