Wydarzenia berlinpopolsku  

Festiwal Piosenki Na Pograniczu

W historycznym Oderbruchu w dniach 27 i 28 lipca Festiwal LiederLauschen am Rand, Zasłuchani – Festiwal Piosenki Na Pograniczu, będzie świętować polsko-niemieckie sąsiedztwo.

Czeka tam na Was między innymi łącznie 12 świetnych zespołów muzycznych, warsztaty, spotkania, zabawy językowe i edukacyjne dla dzieci czy teatry lalek. To okazja dla Was, by poleniuchować z rodziną pod jabłoniami, wybrać się w przygraniczną wędrówkę i kulinarną podróż po regionie, by wspólnie oglądać fantastyczne wschody i zachody słońca…

W trakcie dwóch dni festiwalu w Oderbruchu zbiera się około 2000 nietuzinkowych uczestników z obu krajów, miłośników przyrody i kultury. Razem będziemy świętować otwartość na świat i kulturalną różnorodność.

Zaprojektowany przez wirtuoza akordeonu Tobiasa Morgensterna oraz aktora Thomasa Rühmanna Teatr Nad Brzegiem (Theater am Rand) jest kulturalnym sercem regionu.

Od 20 lat przyciąga i oczarowuje odwiedzających z całych Niemiec. Tylną część tego spektakularnego budynku można otwierać w dowolnym momencie inscenizacji. Tłem wówczas staje się malowniczość Oderbruchu, która stapia się z przestrzenią teatru, zacierając granicę pomiędzy rzeczywistością i inscenizacją.

W tym właśnie miejscu Festiwal LiederLauschen pragnie zbudować muzyczny pomost na pograniczu kultur prawej i lewej strony Odry.

We współpracy z Transvocale i polskim Festiwalem Wake-Up na festiwal zostały zaproszone gwiazdy i gwiazdeczki polskiej sceny muzycznej. Z Berlina przybędą Local Heroes, Riders Connection, Bubba Ho-Tep. Wszystko razem zaowocuje niedającą się zmieścić w proste ramy mieszanką handmade electro, blues rock, ukulelepop, poli-stylowego heartpopu oraz śpiewu i piosenki.

Termin

Sobota, 27.07.2019, 12:00  – Niedziela, 28.07.2019, 20:00

Bilety kliknij TU

Dojazd

Zostawcie samochód w domu! Na nasz festiwal dojedziecie bez problemu publicznymi środkami komunikacji lub rowerem. Przyjazd na miejsce wydarzenia jest możliwy od piątku.

Adres

Theater am Rand, Zollbrücke 16, 16259 Oderau

Wystąpią

27.07 – sobota
Koszau, 
Krambabula, The Benja Men, Stereochemistry, Bubba Ho-Tep
 
28.07 – niedziela
Julia Bilat&Felix Komoll, Trupięgi, Oho!Koko, Brodacze 

Riders Connection

Partnerzy medialni