Wydarzenia berlinpopolsku  

Jarosław Kurski – spotkanie w Berlinie

W środę 19.06 odbędzie się spotkanie z Jarosławem Kurskim – zastępcą redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”, na którym poruszone zostaną tematy jak sytuacja mediów w dobie internetu, czy rola mediów jako „piątej służby sledczej”.

Bracia Kurscy polityką podzieleni.

W 2016 roku w Polityce ukazał się artykuł Joanny Podgórskiej, która pisze o Jarosławie i Jacku Kurskich, jako symbolu podzielonej Polski:

W dniu, gdy Jacek przejmował władzę w mediach (Od stycznia 2016 prezes zarządu Telewizji Polskiej ), Jarosław brał udział w pikiecie KOD pod siedzibą telewizji. Mówił o władzy monopartii, łamaniu kręgosłupów, a to, co dziś dzieje się w telewizji, porównał do weryfikacji dziennikarzy w stanie wojennym. „Nie wszyscy Kurscy są do kitu” – zakończył. To wyjątek, bo ma zasadę, by nie wypowiadać się na temat brata.

Jarosław Kurski w latach 1989- 1990 był rzecznikiem prasowym Lecha Wałęsy. Rok później wydał książkę pt. „Wódz”, krytykującą szefa „Solidarności”. W 1992 roku został dziennikarzem „Gazety Wyborczej”, a w 2007 roku objął stanowisko pierwszego zastępcy redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” – Adama Michnika.Rozmowę w języku polskim w Berlinie z Jarosławem Kurskim, poprowadzi Łukasz Szopa.

Wstęp wolny. Rejestracja pod adresem mailowym kontakt@mitte21.org

Projekt organizowany przez Mitte21 e.V. oraz Deutscher Journalisten Verband – Berlin

Środa – 19.06.2019, 18:00 – 20:00

Miejsce: DJV Berlin, Alte Jakobstraße 79/80, 10179 Berlin