Rachunek dla Karnowskich

W styczniu bieżącego roku Berlin po polsku wystawił brukowcowi wPolityce.pl rachunek opiewający na sumę ponad 6 tysięcy euro.

Prawicowy portal braci Karnowskich – wPolityce.pl używał wielokrotnie, bez nabycia praw autorskich, od 2018 roku zdjęć/zrzutów z ekranu, z wizerunkiem Ludmiły Kozlowskiej i Bartosza Kramek, z którymi nagraliśmy wywiad podczas ich wizyty w Berlinie. Zdjęcia wykorzystano na stronie portalu wPolityce.pl 5 razy, jako tytułowe artykułu.

Po mailu do redaktor naczelnej Marzeny Nykiel usunięto „po cichu” ze strony wPolityce.pl zdjęcia i zastąpiono innymi.

Serwis wykorzystujący materiał innych, na stronie ma twardy regulamin, w którym czytamy o prawach i obowiązkach panujących na wPolityce.pl:

III. PRAWA I OBOWIĄZKI STRON: punkt 6. Usługodawca zastrzega, że wszystkie wiadomości i materiały dostępne w Serwisach są objęte ochroną prawa autorskiego . CZYJEGO????

Użytkownik ma prawo do korzystania z nich jedynie w zakresie dozwolonego użytku osobistego. Kopiowanie, zwielokrotnianie, rozpowszechnianie w Internecie i inne formy korzystania z Materiałów umieszczonych w Serwisach wykraczające poza granice dozwolonego prawa jest zabronione.” 👏👏- PROSIMY PRACOWNIKÓW REDAKCJI WPOLITYCE, ŻEBY NAUCZYLI SIĘ TEGO ZDANIA NA PAMIĘĆ.

i punkt 9. Użytkownik jest zobowiązany do przestrzegania przepisów prawa przy korzystaniu z Serwisów, w szczególności przepisów ustawy Prawo prasowe, przepisów kodeksu cywilnego oraz praw własności intelektualnej, w szczególności ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. – Uwaga! KORZYSTASZ ZE STRONY, KTÓRA SAMA NIE STOSUJE SIĘ DO PRZEPISÓW.

Berlin po polsku nigdy nie wyraził zgody na użytkowanie zdjęć przez portale jak wPolityce, wSensie i inne prawicowe media!

Print screen:

Header Photo: PDPics

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.