Quo Vadis Europa: Ambasada Polski zaprasza AFD

„Chrześcijanie na całym świecie doświadczają wobec nich coraz większej nietolerancji. Jakie znaczenie ma dziś chrześcijaństwo w Europie?
Wydarzenie składa się z dwóch części. Pierwsza część poświęcona będzie politycznym aspektom chrześcijaństwa jako fundamentu Unii Europejskiej Druga część omawia ekonomiczne aspekty chrześcijaństwa jako fundamentu Unii Europejskiej „
podaje Instytut Polski w Berlinie

Quo Vadis Europa, tytułuje spotkanie Ambasada Rzeczpospolitej w Berlinie, która postarała się o polityczną śmietankę, zapraszając do wspólnej debaty również skrajnie prawicową AfD, co budzi niepokój, bo ukazuje w którą stronę zmierza rząd polski i jego reprezentacja w Berlinie. Tematy chrześcijaństwa, a co za tym idzie pedofilii w kościele, Polska powinna rozwiązać najpierw u siebie, zanim będzie wchodziła w debatę na arenę międzynarodową.

Fakty:

Wprowadzenie w dyskusję poprowadzi ksiądz Tadeusz Guz znany m.in z wypowiedzi : „Wkraczanie ideologii gender do szkół przy bierności Polaków, plaga rozwodów i konkubinatów oraz rozbijanie tradycyjnej, kochającej polskiej rodziny to część szatańskiego sądu nad Polską”.

AfD reprezentować będą Michael Adam – Członek Prezydium chrześcijan, Beatrix von Sto Beatrix von Storch (AfD) znana m.in z wypowiedzi „10 najlepszych cytatów Hitlera na Facebooku” i „Powinniśmy pozwać słońce za zmianę klimatu”.

Organizatorem spotkania, które odbędzie się 23.09.2019 w Instytucie Polskim w Berlinie jest Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie.

EDIT

12 września został wydany przez rzecznika prasowego Ambasady RP w Berlinie komunikat:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.