Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Trzech artystów. Trzy spojrzenia. Falana, Pażusinska i Baechtold.

22 lutego, 2018,20:00 - 23:30

Wystawa „Interior Views. Fotografie meets Malerei.“  jest wspólnym projektem trzech artystów, łączącym fotografię i malarstwo w spójny obraz tematyczny.

Mistyczność zdjęć Gabrielli Falany porusza, ukazuje świat emocji przemilczanych, stan na krawędzi pomiędzy światem obecnym i następnym. Sceny z życia różnych postaci podglądane przez okna niepokoją, fascynują i zapadają głęboko w pamięć. Całość jest zawieszona w czasie i nawiązuje do odwiecznych dylematów człowieka. Subtelność barw, gra świateł przypominają mistrzowskie pociągnięcia pędzlem.

W fotograficznych obrazach Renaty Pażusinskiej przeważa symbolika życia wyrażona często w scenach intymnych przesączonych zmysłowością. Oszczędność barw i form urzeka, a zarazem sprawia, że uwagę widza przykuwają szczegóły oraz zależności pomiędzy wybranymi zdjęciami. Odczytujemy historię pewnej postaci, stajemy się świadkami jej namiętności i bólu, mocy doznań i zawstydzenia, wolności i ograniczeń.

Natomiast w obrazach Oscara Baechtolda zachwyca nasycenie barw i figuratywność. Meksykański twórca umiejętnie zatrzymuje chwilę i każe jej eksplodować siłą wyrazu. Malarskie dzieła ukazują elementy życia społeczeństwa nieznającego umiaru, odnoszą się zarówno do historii jak i współczesności. Artysta  próbuje się odizolować od współczesnego trendu nadmiaru informacji i obrazów, przenosi nas do świata oddalonej misternej przeszłości.

 Każdy obraz na tej wystawie stawia przed widzem ważne pytania dotyczące przeszłości, teraźniejszości i przyszłości oraz zapowiada wizualną ucztę dla odwiedzających.
Zapraszamy serdecznie do udziału w wernisażu 22.02.2018 o godz. 20:00 w Klubie Polskich Nieudaczników, Ackerstr. 168,10115 Berlin, (U8 Rosenthaler Platz).

Wieczorne spotkanie ze sztuką dopełni akompaniamentem muzycznym Christian Olesch.

Pyszności kuchni afrodyzjakalnej serwować będzie Karolina Knopik ze Spicy Room.

Wystawa potrwa do 07.03.2018.

Sztuki wizualne, a w szczególności film i fotografia, oraz śpiew towarzyszą jej od wczesnego dzieciństwa. Wyczucie form abstrakcyjnych i fantazyjne tworzenie obrazów wyraźnie cechują ambitną artystkę. Instynktownie potrafi ona uchwycić niepowtarzalność chwili, jednakże jej zdjęcia ukazują nie tylko chęć fotografowania świata, ale również jego głębszego poznawania. Prace fotografki wykraczają poza ramy wszelkiej specjalizacji czy gatunku fotograficznego. Artystka tworzy fotografię artystyczną w niepowtarzalny sposób ukazując, że dla niej „fotografia jest wzmocnieniem rzeczywistości“.

Gabriella Falana ukończyła studia z zakresu B.A. social work i M.A.Research in social work and education w Berlinie. Od roku 2002 Falana pracuje jako niezależna artystka. Jej mentorem jest Kamil Sobolewski, absolwent renomowanej Berlińskiej Szkoły Fotografii – Berliner Ostkreuzschule für Fotografie. W marcu rozpoczyna ona roczny Seminar w Ostkreuzschule für Fotografie pod kierownitctwem Ludwika Raucha. Gabriella Falana jest autorką wielu projektów fotograficznych, filmowych i muzycznych. Fotografie artystki są regularnie wystawiane w Berlinie, Monachium oraz za granicą.

Urodzona na Litwie, wywodzi się z polskiej rodziny, gdzie język ojczysty był niezwykle istotnym elementem decydującym o tożsamości oraz miejscu w społeczeństwie stopniowo i konsekwentnie ograniczającym prawa mniejszości narodowych. Studiowała w Polsce i ukończyła studia z zakresu Literatury na UMK w Toruniu oraz Psychologię w Wyższej Szkole im. Koźmińskiego w Warszawie. Pobierała lekcje rysunku i malarstwa u Marii Krupskiej w Toruniu. Ukończyła kilka kursów z zakresu fotografii w Toruniu oraz malarstwa i rysunku w Volkshochschule w Berlinie.
W swoich obrazach artystka poszukuje harmonii pomiędzy światem wewnętrznym i zewnętrznym. Jako Kobieta, Matka, Człowiek, jako Migrantka.
W centrum zainteresowania jej działalności artystycznej mają miejsce ludzkie namiętności oraz kruchość życia i otaczającego nas świata.
„Fotografia jest dla mnie odbiciem rzeczywistości widzianej przez konkretnego autora, jest żywa, to jedyne narzędzie do bezpośredniego uchwycenia i zatrzymania chwili.”

Przygodę z fotografią rozpoczęła w 2013 r. Zdobyła kilka wyróżnień w konkursach fotograficznych w Polsce, jej prace były prezentowane na kilku wystawach w Berlinie, gdzie mieszka od dwóch lat.
Poza fotografią realizuje projekty malarskie i literackie.

Neoexpresjonista, neofiguratywny Artysta, urodzony w 1962 r. w mieście Meksyk, studiował w Narodowej Wyższej Szkole Konserwacji i Muzealnictwa im. Manuela cel Castillo Negrete, ukończył studia Rysunku i Malarstwa na Uniwersytecie UNAM. Dotychczas zrealizował ponad 50 wystaw indywidualnych oraz brał udział w ok. 100 wystawach grupowych w Meksyku i za granicą. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany stypendiami, stworzył 7 wielkoformatowych murali. Ameryka Środkowa, z której wywodzą się najsilniejsze cywilizacje Ameryki, jest głównym źródłem inspiracji artysty. Żeby zrozumieć współczesne dzieła tworzone w Meksyku należy poznać kulturę Olmeków, Majów i Azteków.Współczesna sztuka Ameryki Środkowej  ulega wpływom zarówno dzisiejszego konsumpcyjnego Świata Zachodu jak i mistycznego oraz frywolnego Meksyku. Sięgając do korzeni kultury własnego kraju Oscar Bächtold tworzy dzieła przesiąknięte wątkami z oddalonej przeszłości swojego kraju

————————————————————————————————————————

 DE:

„Interior Views“ – Fotografie meets Malerei ist ein gemeinsames Ausstellungsprojekt
von drei Künstlern, die die Fotografie und Malerei miteinander vereinen.

Gabriela Falana präsentiert als Fotografin in ihren Arbeiten eine Welt verborgener
Emotionen. Dabei experimentiert die Künstlerin mit unterschiedlichen, zum Teil
gewagten Perspektiven, zeichnet den Moment des Augenblicks und fängt damit die
Schwere unaufhaltsamer Vergänglichkeit ein. Der subtile fotografische Kontrast aus
Licht und Schatten, aufgenommen und gespeichert in einer apparativen Kammer, bleibt
stets der Versuch Sichtbares festzuhalten und ist als Analogie zum Pinselstrich des
Malers zu verstehen.

Die fotografische Bilderreihe von Renata Pazusinska, beschreibt sinnliche, zum Teil
intime Lebensmomente. Formen und Farben schlagen dabei den Betrachter in ihren
Bann und
mitunter lassen sich ganze Charaktergeschichten in den Bildern deuten. Der Betrachter
wird dabei zum Zeugen von Leidenschaft und Schmerzen, und erfährt dabei an sich
selbst die aufwühlenden Emotionen, die beim Verlust von Entscheidungsfreiheit
entstehen können.

Die Perspektive des Malers nimmt in diesem Künstlertrio Oscar Bächtold ein. Mit
kräftigen Farben und breiten Linien springt die Ausdruckskraft mexikanischer Bildkunst
schnell auf den Betrachter über. Überschwänglich und beinahe verschwenderisch
spiegelt sein Farbauftrag eine Gesellschaft wider, die nur das Übermaß kennt. Dabei
trennt sich der Maler von modernen, strukturalistischen Bildkonzepten und führt
zurück in Bildwelten längst vergangener Tage.

Jedes einzelne Bild dieser Ausstellung spiegelt die Verbindungen aus Malerei und
Fotografie. Gleichzeitig werden mediale Fragen der Vergangenheit, Gegenwart und
Zukunft von Bildkunst hinterfragt. Entgegegen üblicher kategorischer Trennungen von
Malerei und Fotografie, suchen die Bilder nach den verbindenden Elementen.
Wir laden Sie hiermit herzlich zu künstlerischen Imperessionen aus Malerei und
Fotografie ein!

Vernissage am 22.02.2018, um 20 Uhr im Club der polnischen Versager in der
Ackerstraße 168, in 10115 berlin (U-Bhf. Rosenthaler Platz -U8).
Musikalische Begleitung: Christian Olesch (Piano)
Für ein besonderes Buffet sorgt Karolina Knopik vom Spicy Room.
Eintritt: 20 Uhr
Dauer der Ausstellung: bis zum 07.03.2018

Szczegóły

Data:
22 lutego, 2018
Godzina:
20:00 - 23:30
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/827382470776802/

Miejsce wydarzenia

Club der polnischen Versager
Ackerstraße 168
Berlin, 10115 Germany
+ Google Map
Witryna internetowa:
http://www.polnischeversager.de/