Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Projekt Lektury – Inauguracja

27 kwietnia, 2018,18:30 - 20:00

Cykl – Lektury to projekt, który zainicjowała Natalia Staszczak Prüfer, mający na celu zapoznanie czytelników z Berlina i Brandenburgii z klasykami polskiej literatury. Wybrane utwory zostały przez rząd partii PiS wykreślone z kanonu lektur szkolnych w Polsce.

Inauguracja cyklu rozpocznie się w piątek.
Wieczór poświęcimy Stefanowi Żeromskiemu i jego książce „Ludzie bezdomni”. Czytanie po polsku i po niemiecku z elementami teatru w reżyserii Wojtka Klemm, zostanie wykonane przez absolwentki szkoły teatralnej Reduta w Berlinie: Elizę Natalię Fort i Dominikę Otlewską-Dräger. O muzyczną część wieczoru zadba Mustafa ElDino.

grafika Marika Graczyk

Z radością witamy w naszym projekcie dziennikarkę Ewę Wanat, która poprowadzi po czytaniu spotkanie z polskim publicystą i założycielem Krytyki Politycznej – Sławomirem Sierakowskim. Dyskusja odbędzie się w języku polskim i niemieckim (tłumaczenie na żywo z polskiego na niemiecki) i dotyczyć będzie między innymi obecnej sytuacji politycznej w Polsce.
Wstęp na spotkanie jest płatny i kosztuje 3,5€. Ilość miejsc jest ograniczona (max. 30), w związku z czym prosimy o dokonanie rezerwacji mailowo na adres: info(@)ostpost-berlin.de

Szczegóły

Data:
27 kwietnia, 2018
Godzina:
18:30 - 20:00
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce wydarzenia

ostPost berlin
Choriner Str. 84
Berlin, 10119 Niemcy
+ Google Map