Każdy, kto uważa Berlin za całkowicie zabudowaną metropolię, jest w błędzie.

Oprócz parków jest tu wiele jezior, w których można pływać, łowić ryby i uprawiać sporty wodne.

Uff jak gorąco! Termometry w Berlinie pokazują ponad 37 stopni. Pewnie każdy z Was marzy teraz, żeby opuścić biuro lub mieszkanie i wskoczyć do wody!

Pakujcie ręczniki i napoje, jeziora i baseny czekają!

Poniżej znajdziecie listę z kąpieliskami w Waszej okolicy.

Lista jezior: 

  1. Alter Hof Unterhavel – Badestelle Alter Hof, Uferpromenade, 14109
  2. Bammelecke Dahme – Badestelle Bammelecke, Sportpromenade 1, 12527 
  3. Breitehorn Unterhavel – Badestelle Breitehorn, Breitehornweg 36/38, 14089 
  4. Bürgerablage Oberhavel – Oberhavel/Bürgerablage Niederneuendorfer Allee 84, 13587 
  5. Dämeritzsee  Badestelle Dämeritzsee, Kanalstraße, 12589 
  6. Flughafensee – Badestelle Flughafensee, Betzdorfer Pfad, 13507 
  7. Friedrichshagen Müggelsee – Seebad Friedrichshagen, Müggelseedamm 216, 12587 
  8. Gartenstraße Dahme Flussbad Gartenstrasse, Gartenstraße 42, 12557 Berlin
  9. Groß Glienicker See Nord *północne –  Groß Glienicker See, Uferpromenade 9,14089 
  10. Groß Glienicker See Süd *południowe – Badestelle Groß Glienicker See, Im Dohl, 14089 
  11. Große Krampe Dahme Große Krampe, Gosener Damm, 12559 
  12. Große Steinlanke Unterhavel –  Unterhavel / Große Steinlanke, Badeweg 1, 14109 
  13. Grunewaldturm Unterhavel –  Grunewaldturm, Havelchaussee 61, 14193


     
  14. Grünau Dahme  Freibad Grünau, Sportpromenade 15, 12527
  15. Halensee  Halensee Steg am Restaurant, Königsallee 5a-b, 14193 
  16. Heiligensee – Freibad Heiligensee, Sandhauser Straße 132-140, 13503
  17. Jungfernheide Jungfernheidesee  Freibad Jungfernheide, Jungfernheideweg 60, 13629 
  18. Kleine Badewiese Unterhavel –  Kleine Badewiese Am Wiesenhaus, 14089
  19. Kleiner Müggelsee  Kleiner Müggelsee Gosener Damm 1, 12559
  20. Krumme Lanke Grunewaldseen –  Krumme Lanke, Fischerhüttenstraße/ Elvirasteig, 14163
  21. Lieper Bucht Unterhavel – Lieper Bucht, Lindwerder, 14193
  22. Lübars Ziegeleisee – Freibad Lübars, Am Freibad 10, 13469
  23. Müggelsee – Strandbad Müggelsee, Fürstenwalder Damm 838, 12589
  24. Orankesee – Strandbad Orankesee, Gertrudstraße 7, 13053
  25. Plötzensee – Freibad Plötzensee, Nordufer 24, 13351
  26. Radfahrerwiese Unterhavel – Havelchaussee 92 B, 14193
  27. Reiherwerder Tegeler See – Reiherwerder, Schwarzer Weg, 13505 
  28. Reiswerder Tegeler See – Kąpielisko naprzeciw Reiswerder, Bernauer Straße, 13507
  29. Saatwinkel Tegeler See  Im Saatwinkel 65, 13599
  30. Sandhauser Straße Oberhavel – Sandhauser Straße 57, 13505


  31. Scharfenberg Tegeler See – Scharfenberg gegenüber Insel, 13505
  32. Schlachtensee Grunewaldseen – Elvirasteig Ecke Schillerstraße, 14163 
  33. Schmöckwitz Dahme – Schmöckwitzer Damm, 12527
  34. Seddinsee Dahme – Seddinpromenade, 12527
  35. Tegeler See – Schwarzer Weg 21, 13505
  36. Teufelssee Grunewaldseen – Teufelsseechaussee 28, 14193
  37. Wannsee Unterhavel – Wannseebadweg 25, 14129
  38. Weißer See – Berliner Allee 174, 13088
  39. Wendenschloß Dahme – Möllhausenufer 30, 12557

FKK – FreiKörperKultur, plaża nudystów:

Plötzensee

Großer Wannsee

Großer Müggelsee

Habermannsee

Lista basenów:

Olympiastadion

Olympischer Platz 3 14053 Berlin – Charlottenburg 07:00 – 20:00

Kreuzberg

Prinzenstraße 113-119 10969 Berlin – Kreuzberg ! do 30.06.2019: zamknięta ! 07:00 – 20:00

Wellenbad am Spreewaldplatz

Wiener Straße 59H 10999 Berlin – Kreuzberg 10:00 – 19:00

Sommerbad am Insulaner

Munsterdamm 80 12169 Berlin – Steglitz 07:00 – 20:00

Humboldthain

Wiesenstraße 1 13357 Berlin – Gesundbrunnen 09:00 – 19:00

Mariendorf

Rixdorfer Straße 130 12109 Berlin – Mariendorf 10:00 – 18:00

Neukölln

Columbiadamm 160 10965 Berlin – Neukölln 08:00 – 20:00

Dla dzieci Marzahn (Platsch)

Max-Herrmann-Straße 71 2687 Berlin – Marzahn 10:00 – 18:30

Staaken-West

Brunsbüttler Damm 44 313591 Berlin 07:00 – 19:00

Wuhlheide

Treskowallee 21 112459 Berlin – Oberschöneweide 10:00 – 20:00

Wilmersdorf

Forckenbeckstraße 14 14199 Berlin – Schmargendorf 07:00 – 20:00

Pankow

Wolfshagener Straße 91-93 13187 Berlin – Pankow 08:00 – 20:00


Dla dzieci Monbijou

Oranienburger Straße 78 10178 Berlin – Mitte 11:00 – 19:00

 Seestraße

Seestraße 80 13347 Berlin – Wedding 08:00 – 20:00

Mariendorf

Ankogelweg 95 12107 Berlin – Mariendorf  07:00 – 20:00

Gropiusstadt

Lipschitzallee 27-33 12351 Berlin – Buckow  07:00 – 20:00

Ernst-Thälmann-Park

Lilli-Henoch-Straße 20 10405 Berlin – Prenzlauer Berg

Kaulsdorf

Clara-Zetkin-Weg 13 12619 Berlin – Kaulsdorf

 Schöneberg

Sachsendamm 11 10829 Berlin – Schöneberg

Lichterfelde (Spucki)

Hindenburgdamm 9 12203 Berlin – Lichterfelde 10:00 – 19:00

Spandau Süd

Gatower Straße 19 13595 Berlin – Spandau 07:00 – 20:00




Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter