Wydarzenia berlinpopolsku  

Vivid – Friedrichstadtpalast

Vivid to artystyczna, wyrafinowana wokalnie i technicznie mieszanka. Gdzieś pomiędzy błyszczącym Las Vegas a „Alicją w Krainie Czarów”. Szalona, surrealistyczna podróż z zawsze nowymi niespodziankami. Niezależnie od tego, czy jest to oszałamiająca akrobatyka czy wizualne projekty oświetleniowe.

Po raz pierwszy w 99-letniej historii Friedrichstadtpalast to kobieta jest odpowiedzialna za reżyserię  przedstawienia. Krista Monson, mieszka w Las Vegas i przez 14 lat pracowała jako dyrektor artystyczny w Cirque du Soleil.

Nie tylko tancerze i akrobaci zachwycają w „Vivid„. Kreacje kostiumowe również imponują swą ogromną ekstrawagancją. Zwłaszcza szalone nakrycia głowy Philipa Treacy, prawdopodobnie najbardziej znanego kapelusznika na świecie. Nie bez powodu nakrycie głowy zaprojektowane przez Philipa Treacego błyszczy na plakacie wystawowym we wszystkich kolorach tęczy – nawiązuje do szacunku i otwartości.

Koszt produkcji show wyniósł 12 milionów Euro.

Show o którym nie będzie łatwo zapomnieć! Vivid można obejrzeć przez co najmniej kolejne 12 miesięcy. Bilety są dostępne od 19,80 Euro.

fot. Friedrichstadtpalast