Nie wszystkich można zabrać na nocny tour po Kottbusser Tor

Moim zdaniem sierpień jest stworzony do odwiedzin Berlina. Tu dzieci rozpoczęły już rok szkolny, a w Polsce jeszcze przez prawie miesiąc trwają wakacje, więc można pokusić się o zaproszenie najbliższych.

berlin po polsku
Karolina Kalman

Nie wszystkich można zabrać na nocny tour po Kottbusser Tor, ale Berlin oferuje mnóstwo alternatyw i to niezależnie od pogody. Osobiście lubię wizyty osób spoza Berlina, mogę wtedy zobaczyć miejsca, na które zwykle brakuje mi czasu. Tu podpowiem Wam gdzie możecie się wybrać z gośćmi.

1. Berliner Unterwelten

Coś dla fanów podziemi. W malowniczym parku nieopodal stacji Gesundbrunnen znajduje się… bunkier. Otwarty od kwietnia do października w swojej ofercie ma nie tylko pieszą wycieczkę, ale również liczne wystawy. W chwili obecnej są to Mythos Germania oraz die Nordsüd-S-Bahn (tunel północ – południe). Na taką wycieczkę trzeba ubrać wygodne obuwie (żadnych sandałów, klapek, czy obcasów!), warto zabrać cieplejszą bluzę (w podziemiach temperatura może wynosić od 8 do 14 stopni), a przy niektórych wycieczkach konieczna jest również latarka. Cena biletu wynosi od 12 do 16 euro, a na wystawę Mythos Germania koszt biletu to jedyne 6 euro. Bilety są dostępne również online.

2.Gärten der Welt

Gdy wraz z narzeczonym zabraliśmy tam nasze mamy, były wprost oczarowane! Ten ogród jest po prostu ogromny! W każdym jego zakątku znajdują się rośliny z czterech stron świata, jak i również atrapy budynków zachęcających do poznawania historii, strumyki, potoki i zwierzęta. Główną atrakcją jest kolejka górska, która zaprowadzi nas do punktu widokowego, z którego rozpościera się widok nie tylko na ogród, ale i również na dzielnicę Marzahn.
Ogród otwarty jest codziennie od 9, aż do momentu, gdy się ściemni. Koszt biletu to 7 euro lub 9,90 euro, gdy chcemy skorzystać z kolejki górskiej. Dostępne również online.

3. Olympiastadion Highlight Tour

Coś dla fanów sportu! Stadion olimpijski robi wrażenie!74.475 miejsc siedzących, co plasuje go na 14 miejscu, co do wielkości stadionów w Europie. Podczas wycieczki z przewodnikiem możemy dowiedzieć się jak wyglądają sale VIP, szatnie piłkarzy, czy też poznać historię stadionu. Jest co poznawać, gdyż stadion powstał w 1934. Polecam również wybrać się na mecz, czy koncert. Widok tylu ludzi jest niesamowity, a organizacja imprezy jest na naprawdę wysokim poziomie. Highlight Tour odbywa się codziennie (poza dniami imprez) o 11, 13 i 15.
Bilety kosztują do 12 euro, a możemy je zakupić również online.

4. Technikmuseum 

Historyczna podróż w czasie. Muzeum techniczne w Berlinie w swojej ofercie oferuje możliwość zobaczenia środków komunikacji sprzed niemal 120 lat. Niektóre z eksponatów zostały zniszczone lub naruszone podczas II Wojny Światowej. Ponadto w muzeum znajdziemy również wiele wystaw dotyczących techniki produkcji, ruchu, czy energii. Dodatkową atrakcją jest historyczna fabryka piwa. Do obejrzenia za darmo od wtorku do czwartku od 11 do 14, jak i w niedzielę o 12. Koszt biletu to 8e.

5. Tramwaje wodne

Nie wiem, czy w waszych okolicach pływano kiedyś promem. Pochodzę z małej miejscowości przygranicznej, dlatego też moi rodzice często takimi promami pływali. Wspomnień czar, czyż nie? Co ciekawe tramwajami wodnymi w Berlinie poruszamy się w cenie biletu komunikacji miejskiej, a zatem jeżeli ktoś posiada bilet roczny, miesięczny, czy dzienny może to zrobić całkowicie za darmo! A trasy są krótkie i malownicze. Do wyboru są tramwaje wodne F10, F11, F12, F21, F23 oraz F24. Osobiście skorzystałam z tramwaju wodnego F10, trasa trwała ok. 10 min. Tutaj opis wszystkich tras oraz rozkład jazdy.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.