Najgłupsza odmowa wszechczasów? Ella nie dostanie miejsca w przedszkolu

RTL Next opisał przypadek odmowy miejsca w przedszkolu w Berlinie dla małej Elli.

Wystarczy jedna Ella w przedszkolu, uważają osoby odpowiedzialne za przyznawanie miejsc.

Dziwaczna odmowa z przedszkola:

W jaki sposób wszyscy Christians, Michaels i Sabine przeżyli swoje lata przedszkolne bez szwanku? W Polsce mieliśmy w przedszkolu, w jednej grupie cztery Kasie, pięciu Michałów i też się dało. Dziennikarka ZDF Andrea Maurer z Berlina opublikował anonimowy list na Twitterze, po tym jak jej córka Ella została odrzucona z przedszkola. Powód: w instytucji istnieje już dziecko o tym samym imieniu.

Przedszkole: „Mamy już Ella”
W codziennym życiu jest to „bardzo trudne” kiedy dwójka dzieci nazywa się identycznie. Dla dwóch dziewczynek o imieniu Ella „może być niezrozumiałe, do której mówi się w danym czasie „, argumentuje przedszkole w liście odmownym.

To, co brzmi jak kiepski dowcip, jest oczywiście gorzką rzeczywistością w trudnej walce o miejsca opieki dziennej. Według badań Instytutu Niemieckiej Gospodarki, w Niemczech brakuje około 300 000 miejsc opieki dziennej w celu opieki nad dziećmi w wieku poniżej trzech lat. I w tej sytuacji, czy identyczne imiona mogą zdecydować, czy dziecko zostanie przyjęte do przedszkola czy nie?

Nawiasem mówiąc, imię Ella zajmuje 19. miejsce na liście popularnych imion w 2017 roku – można tylko spekulować, ile listów zostanie wysłanych rodzicom małych Emmas, Hannahs i Pauls z odrzuceniem.

A czy Ciebie również spotkała podobna odmowa ze strony przedszkola?