Stadtlichter Festival – Katarzyna Kubiak i Najbrzydszy Samochód Świata

FILM. MUZYKA. WYSTAWA  – 30.06. & 01.07.18, start 14.00

Tego lata obędzie się pierwszy dwudniowy festiwal w dzielnicy Lichtenberg. Niezwykły i międzynarodowy weekend z filmem, muzyką na żywo, czytaniem i sztuką, na terenie B.L.O.-Ateliers w Kaskelkiez – Kaskelstr. 55, 10317 Berlin.

Oprócz programów filmowych odbędzie się wystawa fotografii ulicznej z Hanoi, Maputo, Kaliningradu, Warszawy i Lichtenbergu.

Wspaniałe prace Katarzyny Kubiak są częścią wystawy festiwalowej.

Fotograf, Katarzyna Kubiak z tak zwaną fotografią „street” związana jest od niedawna. Pasjonuje się również fotografią dokumentalną i portretową, ale wciąż poszukuje nowych inspiracji.  Lubi eksperymentować i poznawać nowe dziedziny fotografii. W fotografii ulicznej skupia się ostatnio na detalach.

Jej prace prezentowane były na wystawach zarówno w Polsce jak i zagranicą: w Grecji (Blank Wall Galery – Travelers Exhibition) i Niemczech  (Gudberg Nerger Galery – Word Street Photography Exhibition) i Holandii.

Jej zdjęcia ukazywały się w książkach i magazynach m.in.:

Street Photography Magazine, Warsaw Insider, World Street Photography Book, DEBUTS, Street Photography In The World (online), Eye – photo magazine (online).

Będzie można również zobaczyć film „Najbrzydszy Samochód Świata” w reżyserii Grzegorza Szczepaniaka – komedię dokumentalną o właścicielach Najbrzydszego Samochodu Świata!  Bohaterem dokumentu jest ponad pięćdziesięcioletni samochód marki Wartburg, za którego sterami siedzi Bogdan wraz z 94letnią matką Kazimierą. Bogdan poświęca niemal cały czas dla Kazimiery – za wyjątkiem chwil, kiedy przypadkowym osobom z dumą prezentuje osobliwą brzydotę samochodu.