Wydarzenia berlinpopolsku  

Kadr – kurs fotografii w języku polskim

We wtorek 28 maja o godzinie 19.00, odbędzie się przy Paul-Lincke-Ufer 44a w Berlinie, pierwsze spotkanie dla uczestników profesjonalnego kursu fotografii, prowadzonego w języku polskim.
Interesujesz się fotografią? Chcesz, żeby Twoje obrazy były jeszcze lepsze? Może chcesz dowiedzieć się więcej niż pokazuje tutorial, albo aparat, który kupiłeś nie robi takich zdjęć, o jakich marzyłeś? Przyjdź, a dowiesz się, że fotografia to absolutny fenomen, który rozpoczął się prawie dwieście lat temu. Poznasz historię medium, które odmieniło myślenie o świecie. Przedstawimy Tobie dzieła kilku mistrzów, na których dobrze się wzorować. Przyjdź na kurs, a rozpoczniesz prawdziwie fotografować. Świadomie naciskając spust migawki zaczniesz dostrzegać więcej. Rozpoczynamy pierwszy w Berlinie, prowadzony w języku polskim, profesjonalny kurs fotografii.

Kurs fotografii Kadr – poziom podstawowy, przeznaczony dla początkujących oraz średnio – zaawansowanych. Czas trwania kursu – trzy miesiące. Trzygodzinne spotkanie raz w tygodniu (dzień zostanie ustalony na pierwszym spotkaniu organizacyjnym). Koszt kursu – 80 Euro miesięcznie.
Organizatorem kursu jest Paweł Sokołowski. Paweł jest fotografikiem, kuratorem oraz pedagogiem. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu, zrobił Studia Podyplomowe – Kwalifikacyjny Kurs Pedagogiczny w Wałbrzyskiej Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości. Od siedmiu lat należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Zajmuje się fotografią dokumentalną, kreacyjną oraz portretową, a jego ulubionym obszarem pracy jest dokument magiczny.
Przez wiele lat mieszkając w Polsce prowadził autorskie zajęcia z zakresu szeroko rozumianej fotografii. Współpracował z placówkami państwowymi oraz z prywatnymi inicjatywami edukacyjnymi. Największym osiągnięciem w tej dziedzinie było dwukrotnie otrzymane dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na roczne warsztaty edukacyjne. Wraz z BWA Zamek Książ przeprowadził “Krok w stronę sztuki fotografii” oraz “Mokry kolodion”. W zajęciach brali udział uczniowie szkół średnich, studenci oraz słuchacze Sudeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Obecnie mieszka w Berlinie.