Dlaczego nie uczymy się z historii?

Jak historia wpływa na dzisiejsze życie społeczne i polityczne Polaków? Co to jest zmiana i jak można ją osiągnąć? Przeszłość i problem wyciągania z niej wniosków są punktem wyjścia do dyskusji o polskich błędnych decyzjach i obawach ostatnich lat.

18.10.2019 będą dyskutować na ten temat w Buch Bund autorzy:

Mikołaj Grynberg, fotograf i autor, z zawodu psycholog. Opublikował kolekcję wywiadów „Oskarżam Auschwitz, Opowieści rodzinne” (2014) oraz tom krótkich opowiadań noszący tytuł – Rejwach (2016), który został nominowany w 2018 roku do Polskiej Nagrody Literackiej Nike i Środkowoeuropejskiej Nagrody Literackiej Angelus. Od lat zajmuje się tematyką żydowską i historią polskich Żydów w XX wieku. We wszystkich swoich pracach przyjmuje szczególną perspektywę dialogu i koncentruje się na poznawaniu innych, ich osobistych doświadczeniach i opowieściach.

Olga Wiechnik, dziennikarka i redaktorka, absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu w Warszawie. Współpracuje z wieloma polskimi czasopismami. Jej debiutancka książka ukazała się w kwietniu i dotyczy pierwszych ośmiu kobiet wybranych do polskiego parlamentu 100 lat temu.

Magdalena Kicińska, reporterka, redaktorka naczelna magazynu „Pismo”. Publikuje m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Polityce” i „Tygodniku Powszechnym”. Absolwentka i wykładowczyni Polskiej Szkoły Reportażu w Warszawie. Laureatka Grand Press Prize 2017 w kategorii wywiadów. Autorka książki „Pani Stefa” (Czarne, 2015), o Stefanii Wilczyńskiej, koleżance Janusza Korczaka.

Wstęp wolny. Rozmowa odbędzie się w języku niemieckim i polskim i będzie tłumaczona symultanicznie.

Godzina 19.00 do 22.00

Adres : buch|bund – Sanderstr. 8, 12047 Berlin

PROSZĘ DOKONAĆ REJESTRACJI I REZERWACJI SŁUCHAWEK POD ADRESEM INFO@BUCHBUND.DE

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.