Demonstracja przeciw rosnącym czynszom

 Berlin ponownie demonstruje przeciw rosnącym czynszom. Demonstracja odbędzie się w sobotę, 6 kwietnia 2019 o godzinie 12.00 na Alexanderplatz.

Już w zeszłym roku informowano, że ze wszystkich miast na świecie to w Berlinie najszybciej rosną ceny nieruchomości, a spowodowane jest to ogromnym zainteresowaniem zagranicznych inwestorów.

Przez rosnące czynsze ludzie zostają eksmitowani z mieszkań. Okoliczne sklepiki, handel i dzielnice są niszczone. Podczas kiedy budynki stoją puste, ludzie zamarzają na ulicach. Ostatni rok był również naznaczony licznymi protestami i działaniami, które dają nam odwagę: 25 000 ludzi zademonstrowało w Berlinie w kwietniu 2018 roku. Dzięki organizowaniu się sąsiedztwa zostały zablokowane przymusowe eksmisje. W dzielnicy Kreuzberg lokalne inicjatywy zapobiegły po raz pierwszy na świecie kampusowi Google.
Wzmocnieni tymi sukcesami ponownie mobilizujemy się do demonstracji w Berlinie w tym roku – piszą organizatorzy. Również w wielu innych miastach tego dnia zostanie zademonstrowany przeciwko szaleństwu czynszów i represji!

Chcemy miasta:
– które nie jest modelem biznesowym, ale przestrzenią życia dla wszystkich – niezależnie od pochodzenia, języka, płci, wieku lub stanu zdrowia
– w którym domy są budowane do zamieszkania, a nie dla zysku
– w którym nikt nie musi mieszkać w schroniskach lub na ulicy
–  gdzie przestrzeń życiowa, ziemia i przyroda są wspólną własnością

#mietenwahnsinn

Trasa demonstracji:
12.00 od Alexa przez Karl-Marx-Allee
Strausberger Platz (około 13:30)
Weberwiese (około 14h)
Frankfurter Tor (około 14:30)
Warschauer Straße (stacja S-Bahn ok. godziny 15)
przez Oberbaumbrücke do Schlesisches Tor (około 15:30)
Schlesische Straße do Eichenstraße (ARENA) (ok. 16.00)