Borderline – Pogranicze

16 dziennikarzy, 8 miast przygranicznych, 1 film dokumentalny i wiele języków. Borderline to świeże spojrzenie na kraj, który ostatnio otacza atmosfera kontrowersji.

Po wielu miesiącach prac zakończyliśmy właśnie publikację fotoreportaży powstałych w ramach międzynarodowego projektu Borderline, który w całości poświęcony został obecnej sytuacji społecznej i politycznej w Polsce” – mówi Katarzyna Kuc – koordynatorka projektu Borderline w Polsce.

Przekrój tematyczny powstałych artykułów jest bardzo szeroki: od reportażu na temat sytuacji kobiecych drużyn piłki nożnej czy najmłodszego pokolenia śląskich górników przez doniesienia z Puszczy Białowieskiej aż po sylwetkę Roberta Biedronia. Wszystkie teksty na naszej stronie zostały opublikowane w 6 wersjach językowych.


Zdjęcia, filmy i teksty z Białowieży, Suwałk, Słupska, Szczecina, Słubic, Jeleniej Góry, Katowic i Lublina  pozwalają spojrzeć na ten pełen sprzeczności kraj z wielu perspektyw.

Dlaczego Polki muszą wyjeżdżać za granicę, aby dokonać aborcji? Dlaczego młodzi Ukraińcy emigrują do Polski, mimo że kraj ten odrzucił unijny system relokacji uchodźców? Dlaczego młodzi Polacy nadal chcą pracować w kopalniach, chociaż niektóre polskie miasta należą do najbardziej zanieczyszczonych w Europie?

 W najbliższy piątek, 19 października 2018 r., o 19.00 zapraszamy do Club der polnischen Versager na wernisaż wystawy zdjęć powstałych w trakcie BorderlineProject i premierę filmu dokumentalnego poświęconego Polsce.