Wojtek Blecharz – Body Opera

1 listopada o 16.00 i o 18.00 „Wojtek Blecharz – Body Opera” w Berlinie.

Body-Opera” zaczyna się od rozgrzewki naszego ciała. Ma być treningiem dla naszej percepcji, przygotowaniem do słuchania muzyki. „Body Opera” ma pomóc w wyciszeniu, oderwaniu się od spraw codziennych, a w zależności od natężenia i wysokości dźwięku reagujemy na niego nie tylko słuchem, a muzykę odbieramy również poprzez skórę, całym ciałem.

Występy odbywają się na parterze budynku. Wejście do sali znajduje się od strony Invalidenstraße.  Spektakl odbywa się w ciemności i przy muzyce. Udział w spektaklu wymaga leżenia lub siedzenia na macie na podłodze i pozostawania w pokoju przez około 1,5 godziny. Spektakl odbywa się w języku angielskim. Adres: Hamburger Bahnhof – Museum für Gegenwart – Berlin, Invalidenstraße 50-51, 10557 Berlin.

Scenografia: Ewa Śmigielska.

Wojciech Blecharz – oboista i kompozytor. Absolwent Państwowych Szkół Muzycznych w Gdyni i Gdańsku oraz Akademii Muzycznej w Warszawie, a od 2008 roku doktorant wydziału muzycznego Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego. Specjalizuje się w muzyce renesansowej i średniowiecznej. Laureat licznych nagród za indywidualne wykonania.

W 2012 roku Blecharz został nominowany do Paszportu Polityki w kategorii Muzyka Poważna za: niestrudzone poszukiwanie tożsamości i własnego języka muzycznego. Za ciekawość świata dźwięków i otwartość postawy twórczej potwierdzone wyróżnieniem na Kursach Muzyki Nowej w Darmstadt.

Foto: Jeorg Letz