10 września o 11.00 zawyją syreny

Na 10 września 2020 roku przypada Ogólnokrajowy Dzień Ostrzegania o Katastrofach. Wszystkie analogowe i cyfrowe urządzenia ostrzegawcze mają zostać uruchomione jednocześnie o godzinie 11.00. m.in. syreny, aplikacje, nadajniki radiowe.

Berliński senator ds. Wewnętrznych Andreas Geisel (SPD) podkreślił znaczenie zaplanowanego na 10 września ogólnokrajowego dnia ostrzegania o katastrofach. Ogłosił, że ludzie potrzebują szybkich i wiarygodnych informacji i ostrzeżeń, szczególnie w przypadku nagłych wydarzeń, takich jak duże pożary lub powszechne przerwy w dostawie prądu. „Najważniejsze jest, aby szybko dostosować się do ewentualnego niebezpieczeństwa i wiedzieć, gdzie znaleźć informacje i jak reagować. Ludzie powinni wiedzieć, „co robić w nagłych przypadkach”.

Dzień ostrzegawczy w czwartek jest testem infrastruktury technicznej dla ostrzeżenia ludności w całych Niemczech.

W Berlinie od dawna nie było syren, a Geisel zwrócił uwagę, że od tego roku można dołączyć cyfrowe billboardy. W nagłych wypadkach mogą też jeździć ciężarówki z głośnikami, a personel ratunkowy byłby również dostępny w pobliżu strefy zagrożenia, aby udzielić informacji.

W czwartek ostrzeżenie testowe zostanie uruchomione przez krajowe centrum ostrzegania w Federalnym Urzędzie Ochrony Ludności i Pomocy w Katastrofach (BBK). W Berlinie ostrzeżenia mogą być również uruchamiane przez straż pożarną, policję i Senacki Departament Spraw Wewnętrznych. Tekst, który zostanie wyświetlony w czwartek będzie brzmiał: „Ogólnopolski dzień ostrzeżenia 2020 – próbne ostrzeżenie; Kraj związkowy: kraj związkowy Berlin; Dzisiaj w Niemczech odbędzie się dzień ostrzegawczy 2020, podczas którego ogólnokrajowy alarm testowy dla wszystkich urządzeń ostrzegawczych. Nie ma zagrożenia dla ludności; Zalecane działanie: poinformuj sąsiadów.

W przyszłości Dzień Ostrzegania o Katastrofach będzie przypadał co roku w drugi czwartek września.

Źródło > https://www.berlin.de/aktuelles

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz